دسته
لینک مفید
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 17619
تعداد نوشته ها : 64
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

مواد لازم برای کیک پرتقال و آرد ذرت

 1/2 پیمانه روغن زیتون
2 عدد بزرگ تخم مرغ
270 گرم شکر
1/2 پیمانه آب پرتقال
160 گرم ارد
70 گرم آرد ذرت
2 قاشق چای خوری بیکینگ پودر
1 قاشق چای خوری نمک
1 عدد پرتقال
طرز تهیه کیک پرتقال و آرد ذرت کیکی ساده و خوشمزه

طرز تهیه کیک پرتقال و آرد ذرت

فر را از قبل با دمای 190 درجه سانتی گراد گرم کنید. کف و دیواره های قالب گرد 20 سانتی متری را با قلموی مخصوص آشپزی با روغن چرب کنید . درته قالب کاغذ روغنی قراردهید و باز هم با قلمو آنرا چرب کنید.در ظرف بزرگی، روغن زیتون، تخم مرغ ها، یک پیمانه از شکر و آب پرتقال را با هم مخلوط کرده و هم بزنید تا یکدست بشود. آرد ، آرد ذرت، بیکینگ پودر ، نمک و رنده پوست پرتقال را در ظرف دیگری با هم مخلوط کرده و به مواد اضافه کنید و به آرامی با هم مخلوط کنید. مایه کیک را در قالب آماده شده بریزید و یک سوم پیمانه شکر باقیمانده را بطور یکنواخت بر روی سطح کیک بپاشید ( این امر باعث می شود تا لایه رویه کیک ضخیم شود). مایه کیک را به مدت 35 تا 40 دقیقه در فر قراردهید تا بپزد و از کناره های قالب فاصله بگیرد. همچنین می توانید میزان پخت کیک را با فرو بردن خلال دندان در وسط کیک امتحان کنید، اگر خلال دندان تمیز باشد کیک، پخت کافی داشته است.بعد از خارج کردن کیک از فر، اجازه دهید در قالب 20 دقیقه خنک شود. می توانید با راندن چاقو، کناره های کیک را از قالب جدا کنید. کیک را به آرامی روی ظرفی برگردانید و کاغذ روغنی را جدا نمایید. کیک را روی توری برگردانید و اجازه دهید تا کیک کاملا خنک شود. اگر مایلید می توانید کیک را با تکه های پرتقال سرو کنید.
همچنین بخوانید : دستور تهیه انواع کیک و شیرینی
نکات
1. برای داشتن کیکی با رویه ی تردتر می توانید از شکر دانه درشت به جای شکر معمولی در مرحله 3 استفاده کنید. می توانید آن را از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه نمایید.
2. در این دستور به روغن اضافی برای چرب کردن قالب نیاز دارید.
3. برای اندازه گیری دقیق تر آرد آن را با قاشق در پیمانه بریزید و حتما سر پیمانه را صاف کنید .
4. در مواد اولیه این کیک به جز آب پرتقال ،یک عدد پرتقال ذکر شده است. پوست پرتقال را ریز رنده کنید، از آن در پخت کیک استفاده می شود. از تکه های پرتقال هم می توانید برای سرو کیک استفاده
کنید.
طرز تهیه کیک پرتقال و آرد ذرت کیکی ساده و خوشمزه

نکات تکمیلی در مورد کیک پرتقال

کیک پرتقال جزو کیک و شیرینی – انواع کیک میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 10 دقیقه 
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت و 0 دقیقه میباشد .
کیک پرتقال را می توانید در وعده میان وعده – دسر – سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

دسته ها : کیک و شیرینی
شنبه چهارم 9 1396

طرز تهیه کیک آناناس و انبه وارونه با طعمی بسیار عالی

کیک آناناس و انبه وارونه

حتی با دیدن کیک خوشمزه آناناس و انبه کاراملی هیجان میشوید. کیک آناناس و انبه وارونه Pineapple-Mango Upside-Down Cake کیک بسیار خوشمزه و لذیذی است که می توان از میوه ها آن را درست کرد.

مواد لازم برای کیک آناناس و انبه وارونه

کره در دمای اتاق :10قاشق سوپ خوری
آناناس رسیده :1300 گرم یا 1 عدد
انبه رسیده و متوسط :350 گرم یا 1 عدد
شکر قهوه ای :½پیمانه
آرد گندم :½1 پیمانه
نمک :½قاشق چایخوری
جوش شیرین :¼قاشق چایخوری
بکینگ پودر :¼قاشق چایخوری
تخم مرغ :2 عدد بزرگ
شکر دانه ریز :یک پیمانه
عصاره وانیل :یک قاشق چایخوری
ساور کریم :¼پیمانه
کیک آناناس و انبه وارونه

طرز تهیه کیک آناناس و انبه وارونه

فر را در دمای 176 درجه سانتیگراد گرم می کنیم. ظرف شیرینی پزی فر (cm20×cm20) را با کره چرب می کنیم و با کاغذ شیرینی پزی که به کره آغشته کرده ایم (که مانند کاغذ پوستی است با این تفاوت که سطح کاغذ روغنی است) می پوشانیم.
به سراغ آناناس می رویم. پوست آناناس را می گیریم و  با ضخامت نیم سانت برش می دهیم.4 تا از برشها را انتخای کرده و  با استفاده از یک قالب دایره ای شکل، قسمت سفت وسط آناناس را در می آوریم. این 4 برش انتخابی آناناس را با استفاده از یک قالب دایره ای شکل بزرگتر، به صورت گرد و منظم برش می زنیم.
باقیمانده آناناس را پس از اینکه قسمت سفت وسط آنها را گرفتیم، به اندازه کافی خرد می کنیم و 1 پیمانه  از آن را استفاده می کنیم. سپس میوه خورد شده را داخل یک صافی توری می ریزیم و بر روی یک کاسه قرار می دهیم تا آب آناناس گرفته شود.
انبه را پوست گرفته و به اندازه برش هایی با ضخامت نیم سانتی متر از طول می بریم. با استفاده از قالب دایره ای شکلی که برای قسمت سفت آناناس استقاده کردیم، 4 دایره یکدست از انبه جدا می کنیم تا در وسط آناناس ها قرار دهیم. باقیمانده انبه را به خوبی خرد و ریز می کنیم و نیم پیمانه به صافی حاوی آناناس اضافه می کنیم.
با میکسر برقی، 2 تا 3 دقیقه شکر قهوه ای را با مقدار 2 قاشق سوپ خوری کره که در دمای اتاق نرم شده،  به هم می زنیم تا نرم و پف دار شود. با استفاده از ماله یا کفگیر صاف شیرینی پزی مخلوط کره را به آرامی بر روی ظرف فر که از قبل آماده کرده ایم می ریزیم و کنار می گذاریم.
آرد را همراه با نمک، جوش شیرین و بکینگ پودر، درون کاسه ای متوسط الک می کنیم و کنار می گذاریم.
در هر گوشه از ظرف مخصوص فر یک حلقه آناناس قرار داده، یک تکه دایره ای شکل از انبه را داخل هر کدام از حلقه ها قرار می دهیم. (بسته به میل تان برای زیباتر شدن کیک، می توانید یک عدد آلبالو هسته گرفته هم در وسط انبه قرار دهید).
با میکسر برقی، 2 تا 3 دقیقه با سرعت ملایم، باقیمانده کره را با شکر دانه ریز به هم می زنیم تا تا نرم و پف دار شود. تخم مرغ ها را یک به یک اضافه و همزمان به هم می زنیم. وانیل را اضافه و با کمترین سرعت میکسر برقی، مخلوط می کنیم. مخلوط آرد را در دو مرحله، به همراه ساور کریم اضافه می کنیم، طوری که ابتدا و انتها  را مخلوط آرد بگیرد.
مخلوط آناناس و انبه را به ظرف کیک انتقال می دهیم و آب آن را کنار می گذاریم. با استفاده از ماله یا کفگیر صاف شیرینی پزی، مخلوط آناناس و انبه را با دقت بر روی میوه های چیده شده در ظرف فر، به شکل لایه ای یکدست می کشیم و تمام فضاهای خالی مانند شکاف ها و درزهای گوشه ها را پر می کنیم. سپس با ماله خمیر را به صورت یکدست بر روی میوه ها پخش می کنیم.
حدود 50 دقیقه تابه را در فر قرار می دهیم و گه گاه ظرف کیک را می چرخانیم تا جایی که قهوه ای طلایی شود. ظرف داغ کیک را بر روی قفسه ای فلزی خارج از فر، انتقال می دهیم تا بعد از 30 دقیقه سرد شود. کیک را 180 درجه چرخانده و بر روی ظرف مخصوص سرو قرار می دهیم و کاغذ شیرینی پزی را جدا می کنیم. می توانیم کیک را اندکی گرم و یا با دمای ملایم سرو کنیم.
کیک آناناس و انبه وارونه

نکات تکمیلی در مورد کیک آناناس و انبه

کیک آناناس و انبه جزو کیک و شیرینی – انواع کیک میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20 دقیقه 
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 50 دقیقه میباشد .
کیک آناناس و انبه را می توانید در وعده میان وعده – دسر – سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 10 نفر مناسب میباشد .

دسته ها : کیک و شیرینی
چهارشنبه پانزدهم 6 1396

کیک شکلاتی با توت جنگلی

کیک شکلاتی دسری خوشمزه و محبوب است که اگر با توت جنگلی ترکیب شود بسیار خوش طعم تر نیز می شود. طرز تهیه این دسر را در بخش آشپزی روزانه مشاهده می کنید.

مواد لازم کیک شکلاتی و توت جنگلی

دسته ها : کیک و شیرینی
جمعه بیستم 5 1396

طرز تهیه خمیر هزار لا نان مخصوص انواع شیرینی

خمیر هزار لا نوعی خمیر پر است که برای انواع شیرینی جات و غذاها از آن استفاده می کنند. تهیه این خمیر کمی زمان بر است. طرز تهیه این خمیر را در بخش آشپزی تاپ ناز مشاهده می کنید.

 موادلازم خمیر هزار لا

آرد نان 1 پیمانه
آرد شیرینی پزی ¼ پیمانه
نمک ¼ قاشق چایخوری
کرهٔ رنده شده5 قاشق غذاخوری
کره2 تکه (به اندازهٔ یک انگشت)
آب یخ  6 قاشق غذاخوری
سودا (آب معدنی گاز دار)   3 قاشق غذاخوری
دسته ها : کیک و شیرینی
سه شنبه بیستم 4 1396

طرز تهیه کیک شکلاتی سنتی

کیک شکلاتی سنتی

کیک شکلاتی ساده، کیکی بسیار خوش طعم است که درست کردن بسیار راحت است و زیاد وقت نمی خواهد.

دسته ها : کیک و شیرینی
يکشنبه بیست و یکم 3 1396

آموزش تهیه کیک خرما مخصوص ماه رمضان

آموزش تهیه کیک خرما مخصوص ماه رمضان
•    تعداد: 8 نفر
•    زمان تهیه: 25 دقیقه
•    زمان پخت: 45 دقیقه
•    خوراک: خاورمیانه

دسته ها : کیک و شیرینی
يکشنبه بیست و یکم 3 1396
X